Vdaná Ema se ocitla v dluhovém kolotoči

Den Bez Dluhu_Kruk_manzelskapujcka_příběh

Vdaná Ema se ocitla v dluhovém kolotoči

Vdaná Ema se ocitla v dluhovém kolotoči

Vdaná Ema si postupně vzala několik půjček až se dostala do dluhového kolotoče. Manžel jí odmítl pomoci, tak se obrátila na Den bez dluhů. Co jí doporučili?

Paní Ema zatížila svými dluhy manželství

Na všech svatbách si novomanželé slibují lásku, věrnost, úctu a to, že při sobě budou stát „v časech dobrých i zlých“. Bohužel se stává, že se na tyto sliby dříve či později zapomene…

Jako třeba paní Ema. Jako vdaná si u různých společností sjednala několik půjček. Ani v jednom případě se nejednalo o závratné částky, ale jak se splátkové kalendáře začaly množit a celková výše splátek narůstat, Ema se dostala do problémů. Požádala o radu a o pomoc svého muže Tomáše. Ten jí však odvětil, ať si „své dluhy“ vyřeší sama, že s nimi nechce mít nic společného. Zoufalá paní Ema se se svou situací obrátila na bezplatnou poradnu Dne bez dluhů. 

První informace poradců společnosti KRUK Tomáše nepotěšila: dluhy v manželství se mohou týkat obou, přestože je pod nimi „podepsán“ jen jeden z manželů. Věřitelé by tedy dlužnou částku mohli vymáhat po Tomášovi stejně jako po Emě. 

Když se paní Ema zeptala na insolvenci, poradci jí sdělili obecné podmínky, které je potřeba naplnit, aby insolvence mohla být schválena: dluhy musí pocházet od minimálně dvou věřitelů, být více než 30 dnů po splatnosti s úhradou závazků a dlužník není schopen své závazky plnit. 

Další doporučení se týkalo komunikace mezi manželi, aby o svých problémech doma více hovořili. Často to stačí k tomu, aby problémy vůbec nevznikly. Protože stále platí, že lidé vstupují do vztahů a do manželství právě proto, aby mohli nejrůznějším situacím čelit společně a snadněji tak překonávali všechna úskalí života. 

Kontaktní formulář - Poradíme také Vám

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů společností KRUK Česká a Slovenská republika s.r.o., se sídlem Československé armády 954/7, 500 03, Hradec Králové, IČ: 24785199, a to za účelem poradenství v rámci osvětové akce Den bez dluhů. Poskytování nezávazných a bezplatných rad, jak postupovat v obtížné finanční situaci, při problémech s dluhy, jak postupovat při řešení insolvence nebo exekuce. Tento souhlas lze kdykoliv odvolat.