Peníze od základů: nový online vzdělávací kurz pro všechny, kteří chtějí mít finance pod kontrolou

Finance pod kontrolou

Hradec Králové 9. listopadu 2022 – V Česku dlouhodobě roste počet osob, které mají dluhy po splatnosti. Zvyšuje se také počet exekucí, roste počet dluhů i výše dluhů na osobu. Jedním z důvodů tohoto stavu je nedostatečné vzdělávání v oblasti osobní finanční gramotnosti. Všem, kteří chtějí mít své osobní finance pod kontrolou, má ambici pomoci bezplatný online vzdělávací kurz „Peníze od základů“, který obsahově připravila společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Technickou stránku kurzu zajistilo nakladatelství Unicorn Publishing, které je specialistou na online vzdělávání.

Myšlenka na vytvoření vzdělávacího kurzu o správném nakládání s rodinnými financemi je vyústěním poznatků naší každodenní praxe. Současně se už delší dobu setkáváme s požadavky na ucelený edukativní materiál s touto problematikou ze strany škol, neziskových a dalších organizací. Protože se nám líbí, jakým způsobem vyrábí své online vzdělávací kurzy Red Monster nakladatelství Unicorn Publishing, které pracuje pod soukromou vysokou školou Unicorn University, dohodli jsme se na vytvoření kurzu, který by měl lidem pomoci, aby se nedostali do finančních problémů,” vysvětluje Jaroslava Palendalová, generální ředitelka společnosti KRUK.

Obsahem online kurzu jsou základy finanční gramotnosti, základní informace o půjčkách, dluzích vč. dluhů po splatnosti a způsoby soudního řešení dluhů. Cílem kurzu je prevence nezvládnutého zadlužení. Aktuální verze kurzu se zaměřuje na základní fungování domácích financí. Jednotlivé lekce vysvětlují nejdůležitější pojmy finanční gramotnosti, vysvětlují princip tvorby domácího rozpočtu a věnují se nejčastějším rizikům a záludnostem, které mohou rodinné finance výrazně ovlivnit.

Rozhodli jsme se kurz publikovat v listopadu jako součást našich aktivit spojených s projektem Den bez dluhů, který je bezplatnou osvětovou akcí zaměřenou právě na prevenci nezvládnutelného zadlužení. Plánujeme rozšíření obsahu kurzu, který by měl celou problematiku pojímat komplexně, ale přitom stále srozumitelně,“ dodává Jaroslava Palendalová.

Kurz je zdarma dostupný na https://nasedluhy.cz.

O společnosti KRUK
Společnost KRUK Česká a Slovenská republika s.r.o. (KRUK) je členem skupiny KRUK – mezinárodní společnosti, založené v roce 1998 a působící v České republice, Polsku, Rumunsku, Německu, Itálii, Španělsku a na Slovensku. Společnost KRUK se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Spravuje pohledávky bank, pojišťoven, telefonních operátorů i poskytovatelů energií a dalších služeb. Partnerský, osobní přístup k zadluženým osobám či firmám a pochopení jejich situace jsou hlavní přednosti, kterými se KRUK vyznačuje. Cílem tohoto přístupu je motivovat zadlužené osoby k zahájení jednání o splacení dluhů. Více informací o společnosti KRUK je k dispozici na webu www.cz.kruk.eu.

 
 
Kontakt pro média
Lucie Peřinová
Senior Account Manager

Move up, s.r.o.

Veselá 24, Brno, 602 00

Mobil: +420 777 728 090

E-mail: lucie.perinova@moveup.cz

Rady a tipy