O nás

Naše poslaní

1

DLUHY MAJÍ ŘEŠENÍ

Ukazujeme, že dluhy jsou řešitelné
2

PORADÍME

Během celého listopadu zdarma poradíme, jak řešit finanční situaci
3

VÝPIS Z CEE

Zdarma Vám zjistíme, zda jsou proti Vám vedeny exekuce
Den bez dluhů se letos bude v České republice konat  12. rokem a na Slovensku proběhne                          11. ročník.

Každý den pomáháme našim klientům řešit jejich těžkou finanční situaci a nesplacené dluhy. Den bez dluhů je ale pro nás něco víc. Je to den, kdy můžeme díky našim zkušenostem pomoci úplně každému z široké veřejnosti. Kdokoli má možnost se na nás obrátit a svou situaci začít řešit.

Den bez dluhů má pro nás i osvětový charakter, chceme všem ukázat, že to jde a pokud se každý zvládne postavit situaci čelem a začne ji řešit, může se z dluhů dostat!

Za dobu konání Dne bez dluhů se na našich stáncích, které původně byly na nádražích a později na pobočkách Úřadu práce, vystřídaly tisíce lidí. Řešili svou situaci s našimi poradci nebo poradci našich partnerských organizací (například z Asociace občanských poraden, centra Rubikon, Poradny při finanční tísni a mnohých dalších), volali na bezplatnou telefonickou linku nebo nám psali přes kontaktní formulář.

Jsme rádi, že můžeme Den bez dluhů pro veřejnost pořádat a že existuje den nebo měsíc, který každému připomene, že do dluhů se může dostat každý, ale cesta ven z dluhů je tu také pro všechny.

Tým KRUK Česká a Slovenská republika

(pořadatelé akce Den bez dluhů)

Připomeňme si, jak se tato vzdělávací akce, která má za cíl upozornit co nejvíce lidí na nebezpečí plynoucí z nezvládnutého zadlužení a poskytnout bezplatné poradenství osobám ve složité finanční situaci, vyvíjela v čase. 

Minulé Ročníky - Den bez dluhů

2021

2022

Den bez dluhů v roce 2022 v ČR

V rámci 11. ročníku se nám úspěšně podařilo dokončit nové stránky www.nasedluhy.cz a zároveň jsme představili nový online vzdělávací kurz pro všechny, kteří chtějí mít finance pod kontrolou – Peníze od základů. Současně jsme naše poradenství rozšířili zdarma i pro občany Ukrajiny, kterým jsme radili, jak si uspořádat finance v českém prostředí, jaké je čekají výdaje například ve spojitosti s dětmi, s bydlením nebo na co si dát pozor, když si peníze půjčují.

Zajímavosti z roku 2022 v České republice:

 • Nové webové stránky.
 • Nová online vzdělávací aplikace Peníze od základů.
 • Call centrum kontaktovalo o 40 % osob více než v roce 2021.
 • Dosáhli jsme absolutního rekordu v počtu výstupů – 361! (ČT Události, CNN Prima News, Snídaně s Novou, TV Seznam, ČTK, Český rozhlas, AHA!, MF DNES, Deník, Blesk, Týden, E15,..)

2021

2021

Den bez dluhů v roce 2021 v ČR

V České republice proběhl jubilejní 10. ročník! Díky Covidu se konal v plně bezkontaktní podobě a lidé s problémy se splácením dluhů se mohli po celý listopad obracet přes bezplatnou linku nebo přes webové stránky na poradce s žádostí o radu nebo o výpis z Centrální evidence exekucí.

Zajímavosti z roku 2021 v České republice:

 • Jubilejní 10. ročník v ČR!
 • 138 % nárůst zájemců o poradenství v porovnání s rokem 2020
 • Více jak 700 lidí požádalo o výpis z CEE
 

2020

2021

Den bez dluhů v roce 2020 v ČR

Devátý ročník poznamenal Covid. Z důvodů pandemie jsme Den bez dluhů plně přesunuli do online světa a prodloužili jej na celý listopad. Zájemci mohli využít bezplatnou telefonní linku 800 700 880 nebo pokládat své otázky prostřednictvím webových stránek www.nasedluhy.cz. Novinkou byla nabídka poskytnutí výpisu z Centrální evidence exekucí, tedy informace, jestli je proti zájemcům o výpis aktuálně vedena exekuce. Výpis byl vyhotoven pro zájemce zdarma.

Zajímavosti z roku 2020 v České republice:

 • Noví partneři z neziskového sektoru – Slezská diakonie, Vzdělávací a komunitní centrum Integra, Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy
 • Nový partner – projekt kolikmam.cz
 • 8 000 letáků distribuovaných na ÚP a partnery
 • 140 % nárůst zájemců o poradenství v porovnání s rokem 2019

2019

2019

Den bez dluhů v roce 2019 v ČR

Naše stánky jsme umístili na 15 pobočkách a kontaktních pracovištích Úřadu práce. V průběhu listopadu proběhl workshop pro zaměstnance ÚP ČR na téma komunikace s klienty ve finanční nouzi.

Zajímavosti z roku 2019 v České republice:

 • 72 výstupů v TOP médiích (ČT 1 Události, Studio ČT 24, Snídaně s Novou, FTV Prima, TV Seznam, MF DNES, Aktualně.cz, Deník N, Deník, AHA/Blesk, Právo)

2019

Den bez dluhu 2018

2018

Den bez dluhů v roce 2018 v ČR

Mezi neziskové partnery jsme přivítali Charitu ČR, Azylový dům Matky Terezy v Hradci Králové, Krizové centrum Nomia a Nadační fond Lepší senior. Pro umístění stánků jsme vybrali 22 poboček ÚP ve městech s vysokým podílem zadlužených a nezaměstnaných lidí. Rozjeli jsme nové workshopy finanční gramotnosti pro seniory ve spolupráci s Nadačním fondem Lepší senior

Zajímavosti z roku 2018 v České republice:

 • Noví partneři z neziskového sektoru – Charita ČR, Azylový dům Matky Terezy v Hradci Králové, Krizové centrum Nomia a Nadační fond Lepší senior
 • 22 stánků na pobočkách a kontaktních pracovištích ÚP
 • Tisková konference na ÚP ČR – historicky první živý přenos TK na ČT24
 • Den bez dluhů v Dobrém ránu s ČT a ve Snídani s Novou
 • 178 výstupů v TOP médiích (ČTK, ČT1 Události, ČT 24, ČRo, FTV Prima, E15, MF DNES, HN, Deník, Týden, AHA/Blesk)

2017

2017

Den bez dluhů v roce 2017 v ČR

V roce 2017 proběhl Den bez dluhů na historicky největším počtu míst. Ve dvou dnech jsme s novými partnery z řad Asociace občanských poraden a Fondu dalšího vzdělávání a s poradci Rubikon Centra bezplatně radili na 35 pobočkách a kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR.

Zajímavosti z roku 2017 v České republice:

 • Noví partneři z neziskového sektoru – Asociace občanských poraden a Fond dalšího vzdělávání
 • 35 stánků na pobočkách a kontaktních pracovištích ÚP
 • Stánky navštívilo přes 800 lidí
 • Tisková konference na ÚP ČR
 • Historicky nejvíce mediálních výstupů ze Dne bez dluhů! – 145 výstupů v TOP médiích (ČTK, ČT 1, ČT 24, Dobré ráno s ČT, ČRo, FTV Prima, TV Barrandov, MF DNES, HN, Deník, Vlasta, Týden, AHA/Blesk

2016

2016

Den bez dluhů v roce 2016 v ČR

V roce 2016 jsme zahájili spolupráci s naším hlavním partnerem – Úřadem práce ČR. Poradenské stánky jsme přesunuli na 31 poboček a kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR. Naši poradci společně s poradci z Poradny při finanční tísni a z Centra Rubikon po dobu tří dnů bezplatně radili lidem v obtížné finanční situaci v krajích s nejvyšší mírou nezaměstnaností a zadlužeností.

Zajímavosti z roku 2016 v České republice:

 • Nový hlavní partner – Úřad práce ČR
 • 3 dny ve 31 městech
 • Stánky navštívilo přes 800 lidí
 • Tisková konference na ÚP ČR
 • 84 výstupů v TOP médiích (ČTK, ČT, TV Nova, FTV Prima, TV Barrandov, ČT24, Dobré ráno s ČT, Snídaně s Novou, iDnes, Metro, Blesk, AHA, regionální Deník, Týden, Instinkt, rádio Impuls, Čas, ČRo, Novinky.cz, regionální rádia)

2015

2015

Den bez dluhů v roce 2015 v ČR

Čtvrtý ročník Dne bez dluhů trval 4 dny a proběhl v sedmi českých městech v polovině listopadu roku 2015. Na informačních stáncích na vlakových nádražích a v historických vozidlech MHD byli připraveni odborníci z řad společnosti KRUK a Poradny při finanční tísni, kteří lidem bezplatně radili v otázce dluhů. V tomto roce se ke Dni bez dluhů poprvé připojila nezisková organizace RUBIKON Centrum, která se zaměřuje na práci s lidmi s trestní minulostí a jejich opětovné plnohodnotné začlenění do společnosti.

Zajímavosti z roku 2015 v České republice:

 • Nový partner RUBIKON Centrum
 • 4 dny v 7 městech
 • 59 výstupů v médiích