Roman přišel o práci a spadl do dluhů

Den Bez Dluhu_Kruk_Kuchař:příběh

Roman přišel o práci a spadl do dluhů

Roman přišel o práci a spadl do dluhů

Příběh Romana, který si díky Covidu prošel těžkým finančním obdobím. Rozhodl se bojovat a vidět svou situaci realisticky. Co mu poradili specialisté Dne bez dluhů?


Roman přišel díky Covidu o práci

Téměř dvouleté martýrium s pandemií onemocnění covid-19 zasáhlo více či méně snad každého. Pro některé se stalo novou příležitostí, kterou dokázali proměnit v zajímavý finanční efekt, řádově více však bylo těch, kterým výrazná omezení podnikání a života obecně přinesla spíše útrapy a problémy. 

Jedním z nich byl i pan Roman, který před covidem pracoval jako pomocná síla v pohostinství. Hned při prvním lockdownu byl propuštěn a nepodařilo se mu najít si novou práci. Protože neměl prakticky žádné úspory, začal si půjčovat peníze, aby byl schopen zaplatit nejnutnější věci: nájem a potraviny. Půjčoval si po menších částkách, na různých místech. Po čase nejen že přestal zvládat půjčky splácet, ale ztratil také přehled, komu vlastně dluží a kolik. Objevily se první exekuce…

Když se Romanovi znovu podařilo najít práci, rozhodl se k situaci postavit čelem a všechny dluhy splatit. Především nechtěl přijít o střechu nad hlavou, to byla jeho hlavní motivace. Aby měl jistotu, že na nikoho nezapomene a nevytvoří si tak budoucí problém, využil nabídky Dne bez dluhů a požádal o bezplatný výpis z Centrální evidence exekucí. Současně mu poradci KRUK doporučili, aby se obrátil na některou z komerčních služeb, např. web kolikmam.cz, kde je možno zjistit závazky z více zdrojů a nejenom ty v exekuci. 

Poradci KRUK Romanovi rovněž bezplatně poradili, jak postupovat v případě, kdy má více závazků po splatnosti a poskytli mu obecné informace vztahující se k možnosti insolvence. Té by se však Roman chtěl vyhnout.

Oceňujeme, že svou finanční situaci vyhodnotil realisticky. Cítíme, že je odhodlán ji vyřešit a zbavit se v rámci svých možností co nejdříve dluhové zátěže. Jsme rádi, že naše bezplatné poradenství v rámci akce Den bez dluhů Romanovi pomohlo. 

Kontaktní formulář - Poradíme také Vám

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů společností KRUK Česká a Slovenská republika s.r.o., se sídlem Československé armády 954/7, 500 03, Hradec Králové, IČ: 24785199, a to za účelem poradenství v rámci osvětové akce Den bez dluhů. Poskytování nezávazných a bezplatných rad, jak postupovat v obtížné finanční situaci, při problémech s dluhy, jak postupovat při řešení insolvence nebo exekuce. Tento souhlas lze kdykoliv odvolat.