Zamilovaná Alena si vzala půjčku pro přítele

Den Bez Dluhu_Kruk_ženař:příběh

Zamilovaná Alena si vzala půjčku pro přítele

Zamilovaná Alena si vzala půjčku pro přítele

Zamilovaná Alena si z lásky vzala půjčku pro přítele. Nakonec ale zůstala sama a s dluhem. Jak takovou situaci řešit? Co jí poradci Dne bez dluhů poradili?

Alena si vzala půjčku pro přítele

Láska není námětem jen pro básníky, spisovatele či hudebníky. Až příliš často se s ní setkávají i poradci společnosti KRUK, bohužel však s její odvrácenou stránkou. 

Když přítel paní Aleny nutně potřeboval 400 000 korun, příliš neváhala a peníze si na své jméno půjčila. Naneštěstí byl po pár měsících lásce konec, přítel se odstěhoval a k půjčce se přestal hlásit. Kromě zlomeného srdce se Alena začala potýkat i s dalšími vážnými zdravotními problémy, které si vyžádaly opakovaný pobyt v nemocnici spojený s operačními zákroky a bohužel také výrazně sníženou možnost pracovního uplatnění. Alena dluh nesplácela, a ten pomalu ale jistě rostl…

Když se zdravotní stav paní Aleny zlepšil natolik, že mohla začít myslet i na to, jak si uspořádá budoucí život, přišla na řadu i otázka dluhu po bývalém partnerovi. Když si všimla nabídky Dne bez dluhů na bezplatné poradenství, neváhala a vytočila číslo 800 700 880. 

Od poradců KRUK se dozvěděla, že prvním krokem musí být obnovení komunikace s věřiteli. Ti jsou obvykle nakloněni dohodě s dlužníkem, pokud cítí upřímnou snahu o splacení dluhu. Vyjednat se pak dá taková výše splátek, která je pro dlužníka únosná a pro věřitele přijatelná. 

Protože zdravotní stav paní Aleně neumožňuje vykonávat většinu běžných zaměstnání, je potřeba, aby si našla takovou práci, která jí bude po zdravotní stránce vyhovovat a současně zvýší její příjem, aby vedle běžných výdajů na domácnost a život měla i prostředky na splácení dluhu. 

Protože Alena jako krajní řešení připouští i variantu žádosti o insolvenci, poradci KRUK ji seznámili se základními podmínkami, které musí být naplněny, aby žádost mohla být úspěšná a předali jí kontakt na neziskové organizace v jejím okolí, které jí s žádostí zdarma mohou pomoci.

Navzdory tomu, že paní Alenu omezovalo zdraví, měla sílu a chuť své problémy vyřešit a začít normálně žít.

Kontaktní formulář - Poradíme také Vám

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů společností KRUK Česká a Slovenská republika s.r.o., se sídlem Československé armády 954/7, 500 03, Hradec Králové, IČ: 24785199, a to za účelem poradenství v rámci osvětové akce Den bez dluhů. Poskytování nezávazných a bezplatných rad, jak postupovat v obtížné finanční situaci, při problémech s dluhy, jak postupovat při řešení insolvence nebo exekuce. Tento souhlas lze kdykoliv odvolat.