Ozvala se mi inkasní agentura. Co mám dělat?

Inkasní agentura_Denbezdluhu_Kruk

Nevyhýbejte se kontaktu. Je to ve Vašem zájmu!
Čekali jste, že tento den jednou přijde. Otevřete poštovní schránku, vyzvednete doručené dopisy a mezi soukromou korespondencí a letáky najdete oznámení, že Váš věřitel, tedy banka nebo jiná instituce, které dlužíte peníze, převedla Váš dluh na společnost zabývající se správou pohledávek (inkasní agenturu). Důvod? Přestali jste úvěr splácet podle nastavených podmínek.

Chtěli jste tento dopis odložit do zásuvky nebo prostě vyhodit? Nedělejte to! Nejspíš v něm najdete dobré řešení Vašich problémů s dluhy!
Bojovat s dluhy je snazší, když máte ve společnosti zabývající se správou pohledávek spojence. Nevyhýbejte se kontaktu s jejími zástupci a neodmítejte platit své závazky. Pozitivní přístup a otevřenost ke spolupráci Vás mohou ochránit před vážnými a nákladnými důsledky.

V opačném případě to může začít předáním Vašeho případu soudu a skončit exekučním řízením. V každém z těchto kroků mohou vzniknout další náklady, kterým se lze včasným řešením vyhnout. Je levnější vynakládat peníze výhradně na splácení dluhu než navíc platit exekutorovi za jeho práci. Smírný přístup v řešení Vašeho závazku bude mnohem kratší a levnější. Zároveň bude i méně stresující.

Co tedy máte udělat? V první řadě kontaktujte svého věřitele jakýmkoli způsobem.
Můžete využít telefonický hovor, sjednání osobní schůzky s poradcem, dopis nebo email. Nejdříve poradce zjistí historii Vašeho splácení (jak pravidelně jste splátky posílali) a rozebere s Vámi aktuální situaci – jaké máte příjmy a výdaje, kolik máte dluhů popřípadě exekucí. Nakonec Vám zástupce společnosti nabídne řešení, jak se společně můžete domluvit na vyrovnání Vašeho dluhu

Možností je hned několik! Jednou z nich je rozložení dluhu do dostupných splátek.
Proto je důležité, abyste se o stavu svých závazků dozvěděli co nejdříve. I v případě, že se situace zdá být beznadějná, neměli byste se vzdávat. Místo toho vypracujte rozumný plán a systematicky ho začněte plnit. Tisíce lidí to již úspěšně zvládly díky spolupráci se společnostmi jako KRUK, které podporují otevřené a smírné řešení.
Pod inkasní agenturou už si nemusíte představovat vymahače, který na Vás bude útočit – je to naopak pro Vás nová otevřená možnost řešení. Banka nebo nebankovní instituce už Vám řešení nemůže nabídnout a chce po Vás zaplatit celý dluh najednou. Inkasní agentura má nové možnosti a nabídne smírnější řešení.

Zvažte možnost promluvit si s jedním z našich poradců, kteří mají zkušenosti se zvládáním obtížných situací. Poradce má porozumění pro Vaši situaci a pomůže Vám najít nejlepší řešení, například hrazení dluhů dle splátkového kalendáře. Kontaktujte svého poradce již dnes a vyřešte svůj dluh jednou provždy!